פונקציונלי

You are currently viewing פונקציונלי

אימון מאתגר מאוד המשלב בין כוח ואירובי. האימון מבוסס על פי תבניות התנועה הבסיסית שלנו ומטרתו לשפר את התפקוד היום יומי. לרוב האימון יועבר בתחנות ובשיטות מגוונות ושונות.   אימון פונקציונלי הוא מונח לפעילות גופנית שמתקיימת עם מיכשור מינימלי ובזמן קצר. עיקרה הוא לשפר פעילות שגרתית ויום יומית, למשל דחיפה, הליכה או כפיפה. לשם כך קיימים מספר סוגי אימונים: טיפוס, קרוספיט, פילאטיס TRX ועוד.

אימונים אלה שונים מעבודה בחדר כושר בכך שאינם מבודדים שריר אחד ומתמקדים בו. במקום זאת מערב האימון הפונקציונלי קבוצות שרירים שונות שפועלות יחד לצורך שיפור היציבות והכוח במספר מישורי תנועה מקבילים.

בגלל הדגש על היכולות הטבעיות של הגוף לזוז במספר מישורי תנועה, אימון זה נחשב יעיל באיזון שרירים והקניית יציבה טובה יותר במפרקי הגוף. האימון מפחית את הסיכוי להיפצע ואף משפר יכולות מוטוריות וכמובן כושר גופני.

מומחים בעלי שם עולמי בתנועה ובכושר גופני, דוגמת סטיוארט מקגייל ותומאס מאיירס, תומכים בשיטה זו בטענה כי הגוף אינו בנוי לאימון המבוסס על בידוד שרירים ושליטה בהם ועל כן יש לתרגל את התנועה שבה מעוניין המתאמן. כמו כן, יש בגוף קבוצות שרירים המחוברות אלה לאלה על ידי רקמות חיבור ועליהן לתפקד כיחידה אחת, ללא הפרדה ביניהן.

 

חשיבות ההדרכה באימון פונקציונלי

כאשר אימון פונקציונלי מתבצע לעיני מאמן מוסמך ותחת פיקוחו, ניתן להתאים את התרגילים ורמת האימון לצרכים של המתאמן, ובכל להגיע לתוצאות טובות יותר ולשפר את כלל מרכיבי הכושר: גמישות, מהירות וקואורדינציה, וכמו כן לחזק את שרירי הליבה והאיזון בין קבוצות השרירים. יש לציין כי חוסר איזון בין קבוצות אלה עלול לגרום לפציעות ומגבלות תנועתיות אחרות.

אצלנו בסטודיו תמצאו את כל מה שאתם והגוף שלכם צריך לאימון פונקציונלי יעיל ומהנה – ציוד מתקדם, צוות מקצועי ומנוסה, שאוהב את המקצוע ומעניק יחס אישי וליווי פרטני לכל מתאמן ומתאמנת בהתאם לצרכיו, גם הרבה מעבר לשעות האימון המקובלות.

לפרטים נוספים והרשמה:

תעשו את הצעד הראשון,
אנחנו נעשה את השאר...