ילדים ובני נוער

You are currently viewing ילדים ובני נוער

אימוני הילדים שלנו מחולקים לפי קבוצות גילאים החל מגיל 6 ועד גיל 14. האימונים משלבים סוגי ספורט שונים, תוך כדי עבודה על כל מרכיבי הכושר הגופני. מטרת האימונים היא לעלות את ביטחון הילדים, לחזק, לשפר ולהעצים את הילדים בפן הפיזי והמנטלי. האם כדאי להתחיל בפעילות גופנית מגיל צעיר, והאם יש חשש מפגיעה בגדילה עקב כך? כל מה שצריך לדעת על אימוני כושר לילדים ונוער.

אימון כושר מודרך הוא דרך מושלמת להשגת כושר גופני אופטימלי לילדים ולבני נוער. מסגרת אימון מסודרת, המבוססת על תכנית כושר מפורטת הכוללת גם הרגלי תזונה מאוזנת והתקדמות הדרגתית, מאפשרת שיפור של כלל מרכיבי הכושר הגופני ומקפצה לאורח חיים בריא גם בהמשך.

למה כדאי לילדים ובני נוער להתאמן?

פעילות גופנית היא משהו שיש להתרגל אליו לאורך זמן. ככל שמתחילים אותה בגיל צעיר יותר – כך גובר הסיכוי שנמשיך לעסוק בה גם בחיים הבוגרים שלנו וליהנות מאורח חיים בריא.

מחקרים מראים שפעילות גופנית בקרב בני נוער מביאה ליתרונות בריאותיים רבים, בין היתר: עלייה בכושר ובכוח השריר, ירידה במשקל ובאחוזי השומן, הגברת צפיפות העצם, הפחתת סיכון למחלות לב ומחלות מטבוליות, ירידה בסימפטומים לדיכאון, העלאת הביטחון והדימוי העצמי ועוד.

האם יש חשש לפגיעה בגדילה של ילדים עקב פעילות גופנית?

על פי חוק מכוני הכושר בישראל כל ילד מגיל 6 רשאי להתאמן בחדר כושר, בתנאי שקיימים בו ציוד ומתקנים מתאימים, הדרכה מצד מדריך מוסמך, ושמירה על יחס של מדריך לכל 5 מתאמנים עד גיל 14.

ההמלצות לאימון ילדים ובני נוער מתבססות על 3 עקרונות ראשיים: הדרגתיות, פרטנות וספציפיות. כלומר על האימונים להתבצע בהדרגה בהתאם לרמת המתאמן ולהתאים לו באופן אישי. כל עוד העקרונות הללו נשמרים אין חשש מפגיעה בגדילה.

שיעור הפציעות של ילדים ובני נוער כתוצאה מפעילות גופנית אינו גבוה מזה של מבוגרים, ולא מוכרות עדויות על איסור השתתפות של בני נוער וילדים באימוני כושר מטעמי בטיחות. כמובן, שהכל חייב להיעשות בהקפדה על הנהלים, ההנחיות ותחת פיקוח ובקרה מצד מאמנים מוסמכים וציוד מותאם.

איפה יכולים ילדים ובני נוער להתאמן?

בכל סטודיו או מכון כושר שמקפיד על התנאים הנ"ל רשאים ילדים מגיל 6 ועד גיל 18 להתאמן. בסטודיו שלנו תמצאו מתקנים מותאמים לילדים ובני נוער בכל גיל, וכן הדרכה אישית וצמודה בקבוצות אימון קטנות, דבר המבטיח יחס אישי לכל מתאמן, ולא משנה מה גילו. ניתן להכין תוכניות אימון לילדים ובני נוער, הכוללות הכנת תפריט מותאם ומעקב מדדי גוף ומשקל בכל שבוע עד לקבלת התוצאות הרצויות

לפרטים נוספים והרשמה:

תעשו את הצעד הראשון,
אנחנו נעשה את השאר...